Perverse effecten vermijden voor wie ziek is en vervroegd met pensioen wil
Ik stond in Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen en ik pleitte voor een rechtvaardige pensioenhervorming.
Praktijktesten zijn cruciaal om discriminatie op de arbeidsmarkt aan te pakken. Maar de afgelopen 2 jaar zijn er slechts 15 praktijktesten uitgevoerd. En er worden nog steeds geen testpersonen ingezet om mogelijke discriminatie op te sporen. Tijdens de commissie Sociale Zaken pleitte ik er voor om in een hogere versnelling te gaan. Dit moet beter!
Ik stond in Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen en ik pleitte voor een rechtvaardige pensioenhervorming.
Werkloze of zieke mensen moeten steeds vaker naar het OCMW. Omdat de betaling van hun werkloosheids- of ziekteuitkering te lang duurt. Dat kan niet. Ik vroeg de minister RVA en ziekenfondsen sneller te doen betalen.
cd&v wil het sociaal tarief voor energie grondig hervormen. Volgens ons moet het voordeeltarief ook aan het inkomen gekoppeld worden, en niet enkel aan het sociaal statuut dat iemand geniet. Het is essentieel dat het wordt toegekend aan wie het effectief nodig heeft.