Te weinig praktijktesten op de arbeidsmarkt

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Praktijktesten zijn cruciaal om discriminatie op de arbeidsmarkt aan te pakken. Maar de afgelopen 2 jaar zijn er slechts 15 praktijktesten uitgevoerd. En er worden nog steeds geen testpersonen ingezet om mogelijke discriminatie op te sporen. Tijdens de commissie Sociale Zaken pleitte ik er voor om in een hogere versnelling te gaan. Dit moet beter!

Nieuws

We moeten het probleem van langdurig zieken eindelijk grondig aanpakken

 

We zijn het er allemaal over eens: het hoge aantal langdurig zieken in ons land is een ernstig probleem. Niet alleen maatschappelijk, maar ook financieel. Als we onze sociale zekerheid betaalbaar willen houden en onze begroting op orde willen brengen, kunnen we dit niet langer laten aanslepen.

 

 

Tevreden met de afschaffing van het ziektepensioen dat jaarlijkse €2,5 miljard kost

Het verouderde systeem van ziektepensioen voor ambtenaren verdwijnt definitief. Ik kaart dit probleem al sinds oktober 2022 aan, diende hierover een resolutie in en zorgde er met cd&v voor dat de volledige afschaffing van het ziektepensioen ook in het regeerakkoord kwam. Ik ben dan ook tevreden dat de instroom van ambtenaren in het ziektepensioen gestopt wordt, maar het werk is nog niet af.

Maaltijdcheques zijn er voor de werknemers, niet voor de uitgiftekantoren

Heb jij nog maaltijd- of ecocheques die vervallen zijn? Je kan die binnen de 3 maanden na verval reactiveren, daarna niet meer. Nu blijven die ongebruikte middelen, miljoenen, bij de uitgiftekantoren zitten. Dat mag wettelijk niet. Daarom dien ik opnieuw een wetsvoorstel in om het bedrag van de niet-opgebruikte cheques te schenken aan de voedselbanken.