Laat ervaren mensen niet zomaar los op hun 66ste

Publicatiedatum

Tags

Pensioenen

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Jij kent wellicht ook mensen die nog bruisen van energie en graag zouden verder werken na hun pensioen. Steeds meer mensen willen en kunnen langer werken. Dat is trouwens goed voor hun pensioen, inkomen én voor de samenleving. Toch kan niet iedereen dat.

Zo worden statutaire ambtenaren vandaag nog automatisch op pensioen gesteld wanneer ze 66 jaar worden. Zelfs als ze gemotiveerd zijn om verder te werken en de dienst waar ze werken mensen zoals hen nodig heeft. Als ze toch willen voortwerken, gebeurt dit via een complex administratief proces dat ontmoedigt in plaats van aanmoedigt.

Werknemers en contractuele ambtenaren hebben die vrijheid wél, zij kunnen wel langer aan de slag blijven als ze dat willen. Daarom roep ik met mijn resolutie de regering op om iedereen, ook statutaire ambtenaren, de kans te geven langer aan de slag te blijven.

Door deze maatregel kunnen ervaren ambtenaren langer bijdragen aan de publieke dienstverlening, wat cruciaal is in tijden van personeelstekorten en een krappe arbeidsmarkt.  Zo laten we ervaren mensen niet zomaar gaan op hun 66ste. Bovendien tonen we respect voor hun expertise en geven we hen de vrijheid om zelf te kiezen wanneer ze hun loopbaan willen beëindigen. Dat kan op de pensioenleeftijd zijn, maar dat kan ook iets vroeger of later zijn.

Ik ging ondertussen de straat op met mijn resolutie, bekijk de reacties hier.

Nieuws

Hervorming sociaal tarief is dringend nodig

Met mijn resolutie hervormen we het sociaal energietarief zodat iedereen die het nodig heeft, er ook recht op heeft. Ik riep de minister van Energie dan ook op om vaart te maken met de uitvoering ervan, want we hebben geen tijd te verliezen.

Voorkomen dat mensen volledig uitvallen is beter dan achteraf re-integreren naar werk

De afstand tot werk is vaak zo groot bij langdurig zieken dat hen op een succesvolle manier terug aan het werk krijgen, vaak erg moeilijk is. Ik vraag daarom ook de invoering van een toeslag voor wie bij ziekte aan het werk wilt blijven op zijn eigen ritme en volgens zijn eigen mogelijkheden. Op die manier kunnen we vermijden dat mensen helemaal uitvallen en dan de lange weg naar voltijds werk moeten volgen.