KIES2024: Ik word 1ste opvolger op de Kamerlijst!

Publicatiedatum

Tags

Federaal

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Op 9 juni zal ik aan de verkiezingen deelnemen als eerste opvolger op de lijst van de Kamer. Dat heeft het provinciale partijbestuur dinsdagavond beslist. Ik ben tevreden met deze plaats. Ze geeft me hopelijk de kans om vanuit het federale parlement de vragen en problemen van mensen aan te pakken, wat ik intussen al twintig jaar lang met volle overgave doe!

Een sterk team staat klaar om er in de provincie Antwerpen voluit voor te gaan! Onze kapitein is minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. Een dame waar ik veel respect voor heb en die op zeer korte tijd haar stempel heeft kunnen drukken in de Wetstraat. 
 
Voor de VLaamse lijst koos het provinciaal partijbestuur voor Katrien Sxhryvers als nieuwe lijsttrekker. Het bestuur kiest daarmee een parlementslid met een zeer grote verdienst én palmares. Cd&v Antwerpen opteert daarmee dus voor twee vrouwelijke lijstrekkers.
 
Ik ben blij met de kans die het partijbestuur me geeft als opvolger, en ben ervan overtuigd dat we met heel ons team – zowel federaal als Vlaams – in de provincie Antwerpen een mooie score gaan halen!
 
Ik wens alvast aan alle kandidaten erg veel succes toe!
👉Voor Vlaamse lijst zijn dat Katrien Schryvers, Gilles Bultinck, Mien Van Olmen en Greet De Bruyn. Als opvolgers: Dieter Wouters en Caroline Van der Heyden.
👉Voor de federale lijst zijn dat Annelies Verlinden, Koen Van den Heuvel en Servais Verherstraeten. Als opvolgers ikzelf en Karl Lauwers.
 
 

Nieuws

'Te ziek om te werken', en toch is 1 op 20 aan de slag

Het verouderde systeem van het ziektepensioen voor ambtenaren werd onlangs afgeschaft. Cd&v-Kamerlid Nahima Lanjri pleit al geruime tijd voor die afschaffing en wil ervoor zorgen dat mensen die nog arbeidspotentieel hebben, opnieuw kansen krijgen om aan de slag te gaan zowel in de privé als bij de overheid. Vandaag is het namelijk zo dat die ambtenaren veel te snel aan de kant worden gezet, terwijl ze vaak nog willen én kunnen werken: “Wie nog in staat is om te werken, moet de kans krijgen om dat te doen, ook bij de overheid. Niet noodzakelijk in dezelfde functie, maar wel in een functie die aansluit bij wat ze nog kunnen. Zo zorgen we ervoor dat we geen kostbaar talent verliezen, ook niet bij de overheid.”

Wie op het punt staat uit te vallen, zal straks deeltijds kunnen gaan werken

Werknemers die door ziekte of medische klachten dreigen uit te vallen, moeten de mogelijkheid krijgen om tijdelijk minder te werken zonder meteen volledig uit de arbeidsmarkt te verdwijnen. Dit wil ik mogelijk maken met de arbeidsparticipatietoeslag (APT). Het proefproject met de APT zal op 1 januari 2027 van start gaan. Het wettelijk kader daarvoor wordt na het zomerreces aan de Kamer voorgelegd.

Vier op tien bedrijven faalt in re-integratiebeleid voor langdurig zieken

Vier op de tien Belgische ondernemingen slaagt er niet in om de wetgeving rond de re-integratie van langdurig zieken om te zetten in de praktijk. Ze geven aan dat aangepast werk voorzien in hun organisatie zo goed als onmogelijk is. Dat blijkt uit het verzuimonderzoek van welzijns- en preventiedienst Mensura. Slechts twaalf procent van de bedrijven kan een volwaardig ‘collectief re-integratiebeleid’ voorleggen.