Perverse effecten vermijden voor wie ziek is en vervroegd met pensioen wil
Ik stond in Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen en ik pleitte voor een rechtvaardige pensioenhervorming.
Elk jaar opnieuw voer ik samen met Vrouw en Maatschappij actie tegen geweld op vrouwen. Dit jaar vragen we met de Wittelintjesactie aandacht voor deepnudes, een verontrustende nieuwe vorm van online seksueel geweld tegenover vrouwen. Met behulp van artificiële intelligentie kan elke onschuldige foto of video omgevormd worden tot een naaktbeeld. Dit online fenomeen heeft voor slachtoffers vaak offline zware gevolgen.
Uit recent onderzoek blijkt dat 1 op 3 jongeren in ons land ooit al slachtoffer werd van online geweld. Omdat deepnudes zo’n nieuw fenomeen zijn, hebben we in België daar nog maar weinig gegevens over. Nochtans tonen internationale cijfers aan dat het aantal verspreide deepnudes met 150% steeg t.o.v. vorig jaar.
We moeten deze nieuwe vorm van online geweld tegen vrouwen daadkrachtig bestrijden. Daarom pleit V&M o.a. voor een totaal verbod op alle apps en websites die het manipuleren van naaktfoto’s en -video’s aanbieden. Daarnaast is er nood aan meer preventie, meer ondersteuning voor slachtoffers en hun omgeving en meer onderzoek naar het fenomeen.
Meer info over onze actie en beleidsvoorstellen op https://vrouwenmaatschappij.be/wittelintjesactie-2023
Ik stond in Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen en ik pleitte voor een rechtvaardige pensioenhervorming.
Werkloze of zieke mensen moeten steeds vaker naar het OCMW. Omdat de betaling van hun werkloosheids- of ziekteuitkering te lang duurt. Dat kan niet. Ik vroeg de minister RVA en ziekenfondsen sneller te doen betalen.
cd&v wil het sociaal tarief voor energie grondig hervormen. Volgens ons moet het voordeeltarief ook aan het inkomen gekoppeld worden, en niet enkel aan het sociaal statuut dat iemand geniet. Het is essentieel dat het wordt toegekend aan wie het effectief nodig heeft.