Bedrijfsbezoek aan het 5G Lab van Orange in Antwerpen

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Nadat Orange Belgium in 2020 met partners en grote ondernemingen initiatieven rond co-innovatie opzette op zijn 5G SA-campus in de haven van Antwerpen, heeft de operator ook zijn eerste permanente 5G Lab in de stad Antwerpen. Het houdt daarbij één doel voor ogen: het volledige potentieel van 5G ontsluiten. In dit 5G Lab is alle kennis en expertise van Orange Belgium over de toepassingen van 5G voor Industry 4.0 onder één dak verzameld. En waar de focus in de haven van Antwerpen nog op toepassingen voor co-innovatie lag, is men in het 5G Lab nu ook druk bezig met het ontwikkelen en testen van nieuwe, inspirerende toepassingen voor Industry 4.0.

Meer dan ooit verwachten bedrijven van hun telecomleverancier niet alleen connectiviteit, maar ook een meer uitgebreid dienstenaanbod, met onder andere ondersteuning voor opkomende technologieën. Ik ging samen met collega Jef Van den Bergh een bezoek brengen aan dit boeiende en innoverende lab.

Nieuws

We moeten het probleem van langdurig zieken eindelijk grondig aanpakken

 

We zijn het er allemaal over eens: het hoge aantal langdurig zieken in ons land is een ernstig probleem. Niet alleen maatschappelijk, maar ook financieel. Als we onze sociale zekerheid betaalbaar willen houden en onze begroting op orde willen brengen, kunnen we dit niet langer laten aanslepen.

 

 

Tevreden met de afschaffing van het ziektepensioen dat jaarlijkse €2,5 miljard kost

Het verouderde systeem van ziektepensioen voor ambtenaren verdwijnt definitief. Ik kaart dit probleem al sinds oktober 2022 aan, diende hierover een resolutie in en zorgde er met cd&v voor dat de volledige afschaffing van het ziektepensioen ook in het regeerakkoord kwam. Ik ben dan ook tevreden dat de instroom van ambtenaren in het ziektepensioen gestopt wordt, maar het werk is nog niet af.

Maaltijdcheques zijn er voor de werknemers, niet voor de uitgiftekantoren

Heb jij nog maaltijd- of ecocheques die vervallen zijn? Je kan die binnen de 3 maanden na verval reactiveren, daarna niet meer. Nu blijven die ongebruikte middelen, miljoenen, bij de uitgiftekantoren zitten. Dat mag wettelijk niet. Daarom dien ik opnieuw een wetsvoorstel in om het bedrag van de niet-opgebruikte cheques te schenken aan de voedselbanken.