Op bezoek bij wijkonderneming Werkzaak

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Ik ging op werkbezoek bij wijkonderneming Werkzaak in Antwerpen-Noord, een sociale onderneming die lokaal talent begeleidt naar betaald werk. Ik sprak er met projectleider Mohamed El Majjoudi, opbouwwerkers Chris Haesendonckx en Oussama Kasmi en professioneel ontwerpster Valentine Tinchant over duurzaam werk, hun aanpak op maat en de toekomst van Werkzaak.

Werkzaak probeert met werkzoekenden uit de buurt een textielatelier uit te bouwen dat op termijn voor duurzame tewerkstelling moet zorgen. Zo kunnen mensen zonder voldoende kennis van het Nederlands of zonder rijbewijs toch aan het werk. Werkzaak herstelt of upcyclet kledij voor zowel buurtbewoners als bekende merken zoals Hanne Vandersteen en Uniqlo.

Meer info.

Bekijk de beelden van ons bezoek.

Nieuws

Beter wegschenken dan weggooien

Op dranken zoals thee, koffie of water geschonken aan voedselbanken moet er belasting betaald worden bij schenking aan bv. voedselbanken. Die producten kunnen ook vernietigd worden waardoor geen accijnzen verschuldigd worden. Gelet op de financiële kost voor de betrokken ondernemingen zullen deze eerder kiezen voor vernietiging dan voor schenking, ondanks de maatschappelijke meerwaarde van het laatste en de verspilling die hiermee gepaard gaat. 

Extra week geboorteverlof moet één jaar opneembaar zijn

De extra week geboorteverlof moet niet alleen gelden voor elk kind geboren sinds 1 januari, ouders moeten ook één jaar de tijd krijgen om die week op te nemen. Dat vroeg ik vandaag in de plenaire zitting van de Kamer. Wat er vandaag op tafel ligt, maakt mij zorgen, want door de laattijdige uitvoering van de maatregel dreigen ouders die begin dit jaar een kindje kregen hun recht gedeeltelijk te verliezen.