Help mee met onze kledij inzamelactie

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Het CAW Antwerpen, de Weggeefwinkel in Borgerhout en tal van andere welzijnsorganisaties zijn op zoek naar warme kledij voor dak- en thuislozen. De nood is momenteel hoog, daarom besloten wij met cd&v Antwerpen om een inzamelactie te organiseren!

We beleven de eerste winterprik. Een oproep van het Antwerpse CAW en andere hulporganisaties naar dekentjes en warme kledij voor dak- en thuislozen liet onze bovenlokale mandatarissen niet onberoerd. We zetten samen onze schouders onder een inzamelactie. Langs deze weg doen we een warme oproep naar iedereen die een dekentje of warme kledij op overschot heeft. Liggen deze spullen bij jou ergens in een kast? Wij maken deze spullen over aan daklozen en gezinnen die in de koude leven. Je kan deze spullen volgende week binnenbrengen op het provinciaal secretariaat in Berchem op volgende momenten:

  • Maandag 19/12 tussen 9u30 en 16u00
  • Dinsdag 20/12 tussen 9u30 en 16u00
  • Woensdagavond 21/12 tussen 17u00 en 20u00
  • Donderdag 22/12 tussen 9u30 en 14u00
  • Vrijdag 23/12 tussen 9u30 en 12u30

Liggen deze momenten moeilijk of is de locatie voor jou moeilijk bereikbaar? Neem dan contact op met Stein Voet (0494/88.54.50)

 

Wij danken jou alvast voor je solidariteit en wensen je intussen een warm en gezellig eindejaar.

Annelies, Nahima, Servais, Jef, Katrien, Orry, Koen, Kathleen en Tinne

Nieuws

We verplichten de pensioensplit om de pensioenkloof tussen mannen en vrouwen te dichten

PERSBERICHT, 12 maart 2026 – Cd&v pleit voor een verplichte pensioensplit tussen partners om de pensioenkloof tussen mannen en vrouwen structureel aan te pakken. Kamerlid Nahima Lanjri bracht het voorstel, samen me twee andere voorstellen van haar partij om pensioenen eerlijker te maken, vandaag opnieuw ter sprake in de plenaire vergadering: “Tel pensioen van man en vrouw op, deel door twee en geef elk de helft, zo simpel is het”, aldus Lanjri. Volgens cd&v mag een gezamenlijke keuze binnen een gezin zoals tijdelijk minder werken om voor kinderen of familie te zorgen, later niet leiden tot een lager pensioen voor één partner. Daarnaast stelt Lanjri dat de pensioenkloof structurele oplossingen vraagt zoals de uitrol van de tweede pensioenpijler en de uitrol van het familiekrediet. Beide voorstellen van cd&v staan in het federale regeerakkoord en moeten voor de partij zo snel mogelijk worden uitgevoerd, in het belang van alle vrouwen.

We strijden voor faire pensioenen, ook voor vrouwen!

Bekijk hier mijn interview op Terzake (22'56" en 25'58").

We voeren de strijd tegen sociale fraude op

In de commissie Sociale Zaken keurden we 3 wetten goed om de strijd tegen sociale fraude op te voeren. Bedrijven die sociale fraude plegen, gaan vanaf 1 april 2026 RSZ-voordelen voor werknemers verliezen.