Een dikke pluim aan alle cursisten én lesgevers

Publicatiedatum

Tags

Onderwijs

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Onlangs ging ik in gesprek met cursisten en leerkrachten van het LBC Volwassenenonderwijs. Het werd een leerrijke en boeiende middag. Lees hieronder wat Linda Vervoort, algemeen directeur van het LBC, schreef over dit contactmoment.

Onlangs mochten we CD&V-parlementslid Nahima Lanjri verwelkomen in regio Antwerpen-Zuidrand! Ze ging enthousiast in gesprek met onze cursisten NT2 in het Nederlands én met onze cursisten Spaans in het Spaans.
Nahima stond na haar studie vertaler-tolk zelf nog even voor de klas bij basiseducatie. Ze voelde zich dus meteen thuis in de klas. Extra leuk: haar medewerker Wilson kwam onverwacht zijn grootmoeder tegen in de conversatieles Spaans en Nahima herkende ook nog een buurvrouw.
Wat haar vooral opviel? De grote motivatie van onze cursisten, zelfs op de dag van het offerfeest zaten ze ijverig in de les! En een dikke pluim ging naar onze gemotiveerde leerkrachten, die met zoveel passie lesgeven. Dankjewel Nahima voor je warme bezoek en fijne woorden!

Nieuws

Meer netto voor wie bijverdient na pensioen

Wie na zijn pensioen als actief wil blijven op de arbeidsmarkt, zal vanaf volgend jaar gebruik kunnen maken van een aantrekkelijk gunsttarief. Werken wordt dan 30 tot 40 procent voordeliger dan vandaag. De maatregel werd op 9 juli goedgekeurd in het parlement.

Palliatief verlof opnemen ook per week in plaats van per maand

De Kamercommissie Sociale Zaken heeft in eerste lezing een wetsvoorstel goedgekeurd dat de opname van het palliatief verlof flexibiliseert. Op mijn vraag zal dit verlof voortaan ook per week – of een veelvoud daarvan – kunnen worden opgenomen. Vandaag kan dat enkel per maand.  Deze hervorming gebeurt tegelijk met de mogelijkheid om rouwverlof op te nemen op de dag van een geplande euthanasie*. 

Geef zelfstandigen ook rouwverlof bij zwangerschapsverlies

Ambtenaren die een kindje verliezen tijdens de zwangerschap, hebben sinds kort ook recht op rouwverlof indien ze de zwangerschap niet aan de werkgever hadden gemeld. Ik vroeg aan minister van Zelfstandigen Simonet om dit ook mogelijk te maken voor zelfstandigen.