CD&V wil sociaal energietarief uitbreiden naar mensen met laag inkomen

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Het sociaal energietarief moet voortaan gelden voor iedereen met een laag inkomen, niet alleen voor mensen met een leefloon of een ander sociaal statuut. Dat stelde ik en mijn collega Kamerlid, Leen Dierick voor. Het voordeel moet wel afnemen naarmate het inkomen stijgt, zodat mensen die meer verdienen maar toch nog een beperkt inkomen hebben, ook kunnen profiteren van het sociaal tarief.

Momenteel wordt het sociaal energietarief enkel toegekend aan mensen met een sociaal statuut, zoals ouderen met een inkomensgarantie, mensen met een handicap of mensen met een leefloon. Wij willen de inkomensgrenzen voor de sociale tegemoetkoming gebruiken om te bepalen wie recht heeft op het sociaal tarief. Bovendien willen wij als cd&v ook zonnepanelen plaatsen op de woningen van mensen met een laag inkomen die recht hebben op het sociaal tarief, om zo structureel te besparen op de energiefactuur en bij te dragen aan duurzaamheid.

Lees hier onze resolutie

Bekijk hier een filmpje van Leen Dierick en mij.

Lees hier meer in Het Laatste Nieuws

Nieuws

Goed dat de prioriteiten eindelijk juist zitten, nu snel uitvoeren

Er is eindelijk een akkoord gevonden over de extra week geboorteverlof voor ouders die dit jaar een kindje kregen. Dat is goed nieuws voor duizenden jonge gezinnen die hier al maanden op wachten. Na talloze tussenkomsten in het parlement komt er eindelijk uitvoering van de afspraak die al sinds het begrotingsakkoord van november vorig jaar op tafel lag.

 

Meer netto voor wie bijverdient na pensioen

Wie na zijn pensioen als actief wil blijven op de arbeidsmarkt, zal vanaf volgend jaar gebruik kunnen maken van een aantrekkelijk gunsttarief. Werken wordt dan 30 tot 40 procent voordeliger dan vandaag. De maatregel werd op 9 juli goedgekeurd in het parlement.

Palliatief verlof opnemen ook per week in plaats van per maand

De Kamercommissie Sociale Zaken heeft in eerste lezing een wetsvoorstel goedgekeurd dat de opname van het palliatief verlof flexibiliseert. Op mijn vraag zal dit verlof voortaan ook per week – of een veelvoud daarvan – kunnen worden opgenomen. Vandaag kan dat enkel per maand.  Deze hervorming gebeurt tegelijk met de mogelijkheid om rouwverlof op te nemen op de dag van een geplande euthanasie*.