Blijf vechten, Réginald Moreels

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Ik was aanwezig op de boekvoorstelling van Het was mijn verdomde plicht van Réginald Moreels in de Sint-Andriesabdij te Brugge. Réginald werkte als chirurg voor Artsen zonder Grenzen in de gevaarlijkste conflictzones, van Somalië tot Syrië. Ik bewonder enorm zijn engagement voor de zwaksten in de samenleving.

Op zaterdag 4 april heb je de kans hem te ontmoeten in de Standaard Boekhandel Antwerpen Schoenmarkt. Journalist en mijn echtgenoot Guy Fransen zorgt voor een kort interview naar aanleiding van zijn recent verschenen autobiografie. Nadien is er de mogelijkheid het boek te laten signeren. Iedereen welkom! 

Bekijk hier enkele beelden van de boekvoorstelling in Brugge.

Nieuws

Spaargeld gebruiken voor je oude dag mag geen reden zijn om IGO te mislopen

De inkomensgarantie voor ouderen (IGO) is er voor mensen die met een te laag of geen pensioen moeten rondkomen. Toch krijgen mensen die eerst hun spaargeld gebruiken om de kosten voor hun dagelijks leven te betalen, soms jarenlang geen recht op die steun. Via mijn wetsvoorstel wil ik dit verhelpen.

Voortaan kan palliatief verlof opnemen ook per week in plaats van per maand

De plenaire zitting van de Kamer heeft mijn amendement goedgekeurd dat de opname van het palliatief verlof flexibiliseert. Elke maand nemen meer dan 300 mensen dit verlof op. Dankzij de flexibilisering zal het verlof voortaan ook per week – of een veelvoud daarvan – kunnen worden opgenomen. Vandaag kan dat enkel per maand. Deze hervorming gebeurt tegelijk met de mogelijkheid om rouwverlof op te nemen op de dag van een geplande euthanasie.

Verlenging geboorteverlof bij hospitalisatie kind

Vandaag moeten vaders na twintig dagen het werk hervatten. In het geval van de hospitalisatie van het kind is er onvoldoende tijd om het werk te combineren met enerzijds het gezinsleven en anderzijds de bezoeken aan het ziekenhuis.