Als Vredesvrouw vraag ik een staakt-het-vuren

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

De recente gebeurtenissen in Israël en de Palestijnse gebieden hebben de wereld geschokt. Terecht. De gruweldaden van Hamas en van de Israëlische overheid zijn onbetwistbaar oorlogsmisdaden die wereldwijd veroordeeld moeten worden.Samen met tientallen andere Vredesvrouwen riep ik in een open brief eind oktober op tot een staakt-het-vuren.

Het doden en gijzelen van Israëlische burgers, het vermoorden  van duizenden Palestijnse burgers, vandaag en doorheen tientallen jaren van conflict/geweld, kinderen in barre en gewelddadige omstandigheden in Gaza. Het valt met geen enkel argument goed te praten. Samen met tientallen andere Vredesvrouwen spreek ik me uit tegen het aanhoudende geweld, oorlogsgeweld en de schending van het internationaal recht door Israël en door Hamas. De tijd is gekomen om de situatie te veranderen, niet morgen maar nu.
 
Lees hier de open brief. 

Nieuws

Meer netto voor wie bijverdient na pensioen

Wie na zijn pensioen als actief wil blijven op de arbeidsmarkt, zal vanaf volgend jaar gebruik kunnen maken van een aantrekkelijk gunsttarief. Werken wordt dan 30 tot 40 procent voordeliger dan vandaag. De maatregel werd op 9 juli goedgekeurd in het parlement.

Palliatief verlof opnemen ook per week in plaats van per maand

De Kamercommissie Sociale Zaken heeft in eerste lezing een wetsvoorstel goedgekeurd dat de opname van het palliatief verlof flexibiliseert. Op mijn vraag zal dit verlof voortaan ook per week – of een veelvoud daarvan – kunnen worden opgenomen. Vandaag kan dat enkel per maand.  Deze hervorming gebeurt tegelijk met de mogelijkheid om rouwverlof op te nemen op de dag van een geplande euthanasie*. 

Geef zelfstandigen ook rouwverlof bij zwangerschapsverlies

Ambtenaren die een kindje verliezen tijdens de zwangerschap, hebben sinds kort ook recht op rouwverlof indien ze de zwangerschap niet aan de werkgever hadden gemeld. Ik vroeg aan minister van Zelfstandigen Simonet om dit ook mogelijk te maken voor zelfstandigen.