Als je arbeidsongeschikt bent heb je recht op loopbaanbegeleiding en -coaching. Zo word je beter begeleid naar gepast werk.

Publicatiedatum

Auteur

Nahima Lanjri

Deel dit artikel

Wil je terug aan het werk na een periode van arbeidsongeschiktheid? Vanaf 1 april 2025 kunnen werknemers en werkzoekenden die langer dan een jaar arbeidsongeschikt zijn, beroep doen op het Terug Naar Werk-fonds. Daarvoor kon dit alleen als je als arbeidsongeschikt erkend was én je werkgever beroep deed op medische overmacht om je arbeidsovereenkomst te beëindigen.

Met een Terug Naar Werk-voucher, aan te vragen bij het RIZIV, krijg je individuele begeleiding op maat. Dit traject biedt ondersteuning bij het vinden van een nieuwe baan of bij de re-integratie bij je huidige werkgever en versterkt je persoonlijke vaardigheden en je zelfvertrouwen.

Niet iedereen mag deze begeleiding zomaar aanbieden. Alleen zorgverleners die erkend zijn door het RIZIV (Rijksinstituut voor Ziekte- en Invaliditeitsverzekering) mogen dit doen. Zo ben je zeker dat je hulp krijgt van iemand die goed opgeleid is en werkt volgens duidelijke kwaliteitsregels.

Wat betekent dat voor jou?

  • Je krijgt betrouwbare en professionele ondersteuning
  • De hulp is aangepast aan jouw situatie
  • Alles gebeurt volgens de officiële regels

Wil je controleren of een zorgverlener erkend is? Kijk dan op de website van het RIZIV.

Deze voucher is niet hetzelfde als de loopbaancheque. Meer info op vdab.be.

Nieuws

Meer netto voor wie bijverdient na pensioen

Wie na zijn pensioen als actief wil blijven op de arbeidsmarkt, zal vanaf volgend jaar gebruik kunnen maken van een aantrekkelijk gunsttarief. Werken wordt dan 30 tot 40 procent voordeliger dan vandaag. De maatregel werd op 9 juli goedgekeurd in het parlement.

Palliatief verlof opnemen ook per week in plaats van per maand

De Kamercommissie Sociale Zaken heeft in eerste lezing een wetsvoorstel goedgekeurd dat de opname van het palliatief verlof flexibiliseert. Op mijn vraag zal dit verlof voortaan ook per week – of een veelvoud daarvan – kunnen worden opgenomen. Vandaag kan dat enkel per maand.  Deze hervorming gebeurt tegelijk met de mogelijkheid om rouwverlof op te nemen op de dag van een geplande euthanasie*. 

Geef zelfstandigen ook rouwverlof bij zwangerschapsverlies

Ambtenaren die een kindje verliezen tijdens de zwangerschap, hebben sinds kort ook recht op rouwverlof indien ze de zwangerschap niet aan de werkgever hadden gemeld. Ik vroeg aan minister van Zelfstandigen Simonet om dit ook mogelijk te maken voor zelfstandigen.